tht - generální sponzor šachové extraligy družstev

tht Extraliga ČR

družstev v šachu 2016/2017

27. března 2017CHESS TEAM BRNO

Brno hostí finále tht Extraligy

Šachová tht Extraliga vstoupí do své závěrečné fáze, kdy se o prodlouženém víkendu 31. 3. – 2. 4. 2017 sjedou všechny extraligové týmy do Brna, aby vybojovaly rozhodující bitvy o titul i záchranu. Finálové trojkolo nabídne především souboj o titul mezi dosud neporaženými týmy z Nového Boru a Lysé nad Labem.

Těšit se na tento vrcholný zápas můžeme v sobotu 1. dubna od 14.00, a to za přítomnosti hráčů z domácí i širší světové špičky. Brněnské příznivce bude jistě nejvíce zajímat, kterak si povedou domácí družstva Duras a Lokomotiva v boji o záchranu, který svedou především s Tatranem Litovel, no jistotu nemají ani Lysá nad Labem „B“, pražský Prestige Photo Unichess a BŠŠ Frýdek-Místek.

Každodenní součástí finálového trojkola bude také online přenos, komentovaný na místě velmistrem Markem Vokáčem. Přítomní diváci si pak budou moci vychutnat nejen líté boje za šachovnicemi, ale též soutěžit o ceny, které budou moci získat správným zodpovězením kvízových otázek, vztahujících se k tht Extralize a jednotlivým hráčům.

Zápasy se hrají na stavební fakultě VUT v Brně (Veveří 95) a začátky jednotlivých kol jsou naplánovány v pátek 31. 3. od 16.00, v sobotu 1. 4. od 14.00 a v neděli 2. 4. od 10.00.

Podrobné informace najdete na webových stránkách tht Extraligy, ve svazové databázi nebo na chess-results, partie 1. - 8. kola jsou potom zde.

Ing. Břetislav Eichler a Neklan Vyskočil
CHESS TEAM BRNO
pořadatel akce

© pro ŠSČR Pavel Šimáček 2014